Seminaras

baff-logo

 

Lietuvos sporto universitetas organizuoja

Seminarą Baltijos šalių kineziterapeutams praktikams

„Klubo ir peties sąnarių Kineziologija: Kineziterapinis ištyrimas, vertinimas ir gydymas“ 

24 – 25, Lapkričio, 2016

Seminaras yra skirtas praktikuojantiems Baltijos šalių kineziterapeutams, kur pagrindinis dėmesys bus skiriamas pažangioms klinikinės kineziologijos koncepcijoms, pagrindžiant jas patokineziologijos pavyzdžiais, kineziterapiniu ištyrimu, vertinimu ir intervencija.

Išklausę seminarą dalyviai gebės:

  1. Apibūdinti struktūrinius ir funkcinius ryšius peties ir klubo sąnariuose.
  2. Paaiškinti pagrindinių peties ir klubo raumenų anatominius aspektus ir veikimo jėgas, integruojant raumens jėgos peties, veikimo linijos, sąnario sukimosi ašies ir raumens skerspjūvio sąvokas.
  3. Paaiškinti peties komplekso ir klubo sąnario artrokinematiką bei šiomis žiniomis grįsti manualinės terapijos technikas.
  4. Apibūdinti peties ir klubo raumenų sinergijas, jų ryšius su judesių ir laikysenos sutrikimais krūtininėje ir juosmeninėje stuburo dalyje.
  5. Apibūdinti patomechaniką ortopedinių ir neurologinių būklių metu bei pagrįsti viršutinių ir apatinių galūnių gydymo technikas.

Lektorius

Prof.Dr.D.A.Neumann yra nominuotas ir apdovanotas svarbiais APTA (American Physical Therapy  Association) apdovanojimais už mokymo, autorinius leidybos ir mokslo pasiekimus. 2008m., Prof.Dr. D.A.Neumann APTA buvo suteiktas sero vardas (Catherine Worthingham Fellow). Prof.Dr. D.A.Neumann Marquette universitete suteiktas “Metų dėstytojo” vardas  (Wisconsin’s College Professor of the Year by the Carnegie Foundation). Prof.Dr. D.A.Neumann dalyvavo dėstytojų mainuose Lietuvoje, Vengrijoje ir Japonijoje.

Pranešėjas yra knygų “Human Kinesiology: Foundations for Rehabilitation” (Elsevier, 2010m., išversta į 7 kalbas) ir “British Gray’s  Anatomy” (41 leidimas, Elsevier, 2015m.) skyriaus “Klubo sąnarys” autorius. Prof.Dr.D.A.Neumann yra knygos “Essentials  of Kinesiology for  the Physical  Therapist  Assistant” (Elsevier,  2014) bendraautorius; 2012-2015m. buvo žurnalo “Journal of Orthopaedic & Sports Physical Therapy” vyriausiasis redaktorius.

Prof.Dr.D.A.Neumann skaitė daugiau nei 200 klinikinės kineziologijos seminarų ir paskaitų kineziterapeutams JAV ir kitose šalyse. Singapūre 2015m. jo tarptautinio mokymo gebėjimai buvo įvertinti ir nominuoti Pasaulinės kineziterapijos konfideracijos (WCPT) Tarptautinio mokymo prizu (International  Educational  Service  Award).

2007 m. Prof.Dr.D.A.Neumann yra suteiktas LSU garbės daktaro vardas, jis yra žurnalo “Reabilitacijos mokslai: slauga, kineziterapija, ergoterapija”  redakcinės kolegijos narys.

Prof.Dr. D.A.Neumann į Lietuvą atvyksta pagal programą, kuri įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos laisvės fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org

Seminaro programa:

Lapkričio 24 d.

9.00 – 10.00 dalyvių registracija

Peties kineziologija

10-12 val.      Paskaita:  Sąnarių struktūra ir kinematika

12-13 val.      Pietūs

13-15 val.      Paskaita: Raumenų ir sąnarių sąveika

15-15.30 val. Kavos pertrauka

15.30-17 val. Paskaita: Peties sąnario kineziologijos apibendrinimas. Įvadas į klubo sąnario   kineziologiją

Lapkričio 25 d.

Klubo kineziologija

10-12 val.      Paskaita: Klubo sąnario struktūra (sąnariai ir raiščiai). Įvadas į kinematiką

12-13 val.      Pietūs

13-15 val.      Paskaita: Raumenų ir sąnario sąveika

15-15.30 val. Kavos pertrauka

15.30-17 val. Paskaita: Raumenų ir sąnarių sąveika; Klubo sąnario perkrovos prevencija.

Seminaro trukmė – dvi dienos, 12 kontaktinių val.

Seminaro kaina: 50 EUR (į kainą įeina dalyvio pažymėjimas, paskaitų medžiaga).

Ketinančius dalyvauti ir pageidaujančius gauti Dalyvio pažymėjimą kviečiame užsiregistruoti elektroninėje erdvėje LSU svetainėje http://www.lsu.lt/

Dalyvių skaičius ribotas.

Pasiteiravimui:

Karjeros ir kompetencijų plėtotės centras 8 37 302 642

El. pašto adresas: karjera@lsu.lt

Projekto vadovė: Dr.V.Juodžbalienė

El.pašto adresas: vilma.juodzbaliene@lsu.lt

 

Comments are closed.