Juosmeninės stuburo dalies ir klubo judesių sutrikimų sindromai

APIE KURSĄ

Juosmeninės stuburo dalies bei klubo sąnario judesių sąveika yra labai svarbi kineziterapijoje dėl dviejų priežasčių. Pirma priežastis – dėl poreikio nustatyti, ar klubo srities skausmas kyla dėl juosmeninės stuburo dalies, dėl klubo ar abiejų. Antroji – dėl kinetinės grandinės grandžių sąveikos svarbos ištyrimui ir kineziterapijai. Kai klubo sąnario judesys pakinta arba tampa ribotas – juosmens – dubens sritis kompensuoja šį pokytį.

Šiame kurse bus aptarti juosmeninės stuburo dalies ir klubo sąnario judesių sutrikimų sindromai. Bus aptariamos judesių sutrikimų sindromų sąsajos su aktyviomis ir pasyviomis raumenų charakteristikomis ir klubų sąnarių struktūriniais pokyčiais. Bus aptariami klinikiniai ir laboratoriniai nugaros ir klubų sąveikos įrodymai. Pateikta medžiaga padės suprasti, kaip skausmo modelio identifikavimas ir ištyrimas, apimantis sutrikusio judesio korekciją, gali padėti nustatyti skausmo šaltinį.

Teoriją papildys praktinės demonstracijos, klinikinių atvejų pavyzdžiai, o prakinių pratybų metu bus įgyjami praktiniai ištyrimo ir gydymo įgūdžiai.

Kursus sudaro teorinė (su praktinėmis demonstracijomis) ir praktinė dalys. Klausytojai gali dalyvauti tik teorinėje kursų dalyje arba teorinėje ir praktinėje dalyje.

KURSAI REGISTRUOTI METAS SISTEMOJE.

BAIGĘS ŠĮ KURSĄ DALYVIS TURĖTŲ:

  1. Apibūdinti judėjimo sistemą ir veiksnius, lemiančius skausmo sindromo vystymąsi.
  2. Suvokti santykinio lankstumo ir santykinio standumo sampratą bei sąnario judėjimo tam tikra kryptimi tendenciją.
  3. Suprasti juosmeninės stuburo dalies judesių sutrikimų sindromus.
  4. Suprasti klubo sąnario judesių sutrikimų sindromus.
  5. Apibūdinti juosmeninės stuburo dalies judesių sutrikimų sindromų ištyrimą ir kineziterapiją.
  6. Apibūdinti klubo sąnario judesių sutrikimų sindromų ištyrimą ir kineziterapiją.
  7. Suprasti juosmeninės stuburo dalies ir klubo sąnario sąveiką, kurią lemia raumeniniai ir struktūriniai veiksniai.
  8. Žinoti stuburo ir klubo sąnario sąveikos įrodymus.

APIE LEKTORĘ

Dr. Sahrmann yra Vašingtono medicinos universiteto (St. Louis, Misūris) kineziterapijos, neurologijos, ląstelių biologijos ir fiziologijos profesorė emeritė. Vašingtono universitete įgijo kineziterapijos bakalauro laipsnį, baigė neurobiologijos magistro ir doktorantūros studijas. Ji yra CatherineWorthinghamFellow Amerikos kineziterapijos asociacijos narė, yra gavusi apdovanojimus iš Marion Williams Research asociacijos, TheLucyBlairservice, KendallPractice, taip pat John H.P MaleyLecture ir Mary McMillanLecture apdovanojimus. Dr. Sahrmann yra gavusi Vašingtono universiteto garbės fakulteto apdovanojimą, apdvonojimą už klinikę praktiką bei Indianapolio universiteto garbės daktaro laipsnį. Yra buvusi Amerikos kineziterapijos asociacijos valdybos narė. Taip pat yra daugybės nacionalinių ir tarptautinių pranešimų autorė, buvo pagrindinė pranešėja pasaulio kineziterapijos konfederacijoje ir Europos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Japonijos, Singapūro ir Kanados kongresuose.

Dr. Sahrmann mokslinių tyrimų ineteresai yra judesių sindromų klasifikavimo schemų kūrimas ir mokslinis pagrindimas, bei pratimais grįstų inetervencijų šiems sutrikimams gydyti sudarymas. Jos knygos „Diagnosis and treatment of movement impairment syndromes“ ir „Movement system impairment syndromes of the cervical and thoracic spine and the extremities“ yra plačiai žinomos, čia aprašomi minėti sindromai bei jų gydymo būdai.

 

Daugiau informacijos ir REGISTRACIJA į kursus: www.motusvita.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *