Kviečiame registruotis į nuotolinius mokymus

Vilniaus universiteto Konsultavimo ir mokymų centras kviečia medicinos, sveikatos, klinikinius psichologus, taip pat kitų sričių, su vyresnio amžiaus asmenimis dirbančius specialistus (kineziterapeutus, ergoterapeutus, logopedus, slaugos, reabilitacijos ir kt. specialistus) į nuotolinius mokymus
,,Demencijų neuropsichologiniai simptomai ir jų patikra”.
Mokymų trukmė: 6 akademinės valandos
Data: 2022 m. gruodžio 6d., pradžia 11 val.
Kaina: 50 EUR
Lektorė: dr. Ramunė Dirvanskienė
Kontaktinis asmuo: VU KMC administratorė Vaida Norvaišaitė
Kilus klausimams: (8-5) 268 72 54, vaida.norvaisaite@cr.vu.lt
Renginys vyks nuotoliniu būdu, po jo 3 sav turėsite galimybę peržiūrėti įrašą. Patogu tiems, kurie neturi galimybės dalyvauti gyvai.

Registracijos forma:

Programa:

11.00-12.30 val Demencijų neurobiologija ir jų neuropsichologiniai profiliai.
Demencijos samprata ir diagnostika. Skirtingi demencijų tipai, jų neurobiologiniai mechanizmai, sukeliami smegenų struktūriniai pokyčiai bei su tuo susiję pažintinių funkcijų sutrikimai. Dažniausių demencijų neuropsichologiniai profiliai, jų diferenciacija tarpusavy ir nuo afektinių sutrikimų klinikinėje praktikoje.

12.30-13.15 Informacijos rinkimas neuropsichologiniam vertinimui, paciento stebėjimas.
Informacijos šaltiniai neuropsichologiniam vertinimui: paciento išvaizdos, kalbos ir elgesio elementai, liudijantys apie galimus neuropsichologinius sunkumus; pokalbis su pacientu ir jo šeimos nariais; ligos istorija.

13.15-13.45 val pertrauka

13.45 – 15.15 Demencijų patikros testai, mokymas juos atlikti, vertinti bei interpretuoti rezultatus
Demencijos patikros testų apžvalga ir palyginimas, neuropsichologinių funkcijų vertinimas, tinkamo testo ir jo užduočių parinkimas pacientui. Asmenų su regos, klausos ar judėjimo negalia vertinimas, nuotolinis vertinimas. Mokymasis atlikti demencijų patikros testus, vertinti bei interpretuoti rezultatus.


15.15 – 16 val Testų atlikimo ir rezultatų vertinimo praktika

Mokymų dalyviai savarankiškai bando administruoti testą, atlieka vieno sveiko asmens įvertinimą, testo rezultatų skaičiavimą bei interpretavimą. Susipažįsta su administraciniu gidu, mokosi juo savarankiškai naudotis.

Apie lektorę:

Dr Ramunė Dirvanskienė – neuropsichologė, Vilniaus Universiteto lektorė, Lietuvos psichologų sąjungos Neuropsichologijos grupės pirmininkė. Lektorė neuropsichologijos mokslų daktaro laipsnį įgijo Edinburgo universitete, o klinikinę patirtį – Anne Rowling regeneracinės neurologijos klinikoje, atlikdama neuropsichologinius vertinimus moksliniams ir farmaciniams tyrimams. Domėjimosi sritys – smegenų senėjimas, neurodegeneracinės ligos, kognityvinė epidemiologija. Lektorė taip pat užsiima smegenų mokslo populiarinimu, yra knygos ,,Kaip veikia smegenys” autorė bei portalo Neuropaskaitos.lt įkūrėja.

Generalinis rėmėjas

Logo

Rėmėjai

slide 26 to 30 of 8